Ładnie naprawię :)

21:00:00

Witajcie w ten gorący weekend ;)

Słuchajcie, dziś chciałabym podzielić się z Wami bardzo ciekawą informacją oraz fajnym odkryciem. Mianowicie, jest nim serwis "Ładnie naprawię", który bardzo łączy się z uwielbianą przeze mnie formą restaurowania mebli/starych rzeczy oraz DIY.
Na początek może link do ich facebooka:


Zanim przekażę Wam konkretne informacje o ŁN, spójrzcie, jakie dzieła mają już na swoim koncie:
źródło: http://www.pinterest.com/ladnienaprawie/
źródło: http://www.pinterest.com/ladnienaprawie/Serwis „Ładnie Naprawię” to ogólnopolski projekt, którego celem jest zebranie w jednym miejscu działających lokalnie, utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi, którzy myślą o środowisku naturalnym, chcą oszczędzać i zarabiać pieniądze.
Jak powiedział Mahatma Gandhi „Musisz być zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”…
Inicjatywa Ładnie Naprawię to przedsięwzięcie o skali ogólnopolskiej. Serwis „Ładnie Naprawię” ma na celu połączenie w jednym miejscu działających lokalnie (w dużych miastach, małych miejscowościach, na wsiach), utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi, którzy myślą o środowisku naturalnym, chcą oszczędzać i zarabiać pieniądze. 


Oto jakie cele przyświecają serwisowi (popieram wszystkie :) ) :

1. Dbamy o kulturę lokalną, regionalną, dziedzictwo kulturowe – dzięki serwisowi Ładnie Naprawię możemy ocalić od zniszczenia i zapomnienia wiele wartościowych przedmiotów, klasyków wzornictwa, pamiątek dokumentujących naszą historię.
2. Dbamy o ekologię – zachęcamy do nie wyrzucania rzeczy na śmietnik, kiedy się znudzą bądź popsują, zachęcamy do naprawiania. Dzięki temu wpływamy na zmniejszenie produkcji i związanej z nią nadmierną eksploatacją środowiska naturalnego. Z drugiej strony dzięki naprawianiu wydłuża się cykl życia produktu nie trafia on na śmietnik gdzie mógłby być szkodliwy dla środowiska, osób które poddają go „dzikiemu recyklingowi” np. w afryce.
3. Oszczędzamy, uczymy oszczędności – dzięki „Ładnie Naprawię” przedmioty zyskują nowe życie dzięki czemu nie musimy kupować nowych! Każdego roku w Polsce firmy wydają miliardy złotych na reklamę „kupowania”. Reklamy telewizyjne wmawiają nam, że musimy wydawać pieniądze na rzeczy często zupełnie niepotrzebne tylko dlatego że na rynku są już nowsze i ładniejsze. Ładnie Naprawię promuje oszczędność, rozsądek w konsumpcji!
4. Wspieramy odpowiedzialność społeczną – zachęcamy do wspierania lokalnych przedsiębiorców wykonujących tradycyjne zawody. Dzięki Ładnie Naprawię społeczności lokalne mogą na nowo odkryć zapomnianych, nie mogących się wypromować, przegrywających konkurencję z korporacjami czyli zagrożonych wykluczeniem przedsiębiorców lokalnych. Naprawiając, odnawiając a nie kupując nowe dajemy pracę naszym sąsiadom pracującym na tej samej ulicy, podwórku czy w dzielnicy. Dzięki temu pieniądze zostają w naszym mieście, miasteczku a nie są transferowane za granicę do Chin, Indii a następnie do globalnych korporacji.
5. Pobudzamy przedsiębiorczość – Serwis Ładnie Naprawię dedykujemy wszystkim, którzy chcą zarabiać na swoich nietuzinkowych umiejętnościach. Dzięki Ładnie Naprawię artyści-fachowcy promują swoje usługi oraz pozyskują zlecenia. Dzięki połączeniu serwisu www.ladnienaprawie.pl z serwisem www.pluseco.pl dajemy możliwość użytkownikom sprzedaży ładnie naprawionych przedmiotów bądź przedmiotów, które wymagają naprawy.


Ciekawe, prawda?

No i na koniec urocze gadżety ŁN <3


źródło: http://www.pinterest.com/ladnienaprawie/


                                         źródło: http://www.pinterest.com/ladnienaprawie/

Super że powstało takie miejsce jak Ładnie Naprawię. Obiema rękami podpisuję się pod tym, by bezmyślnie nie wyrzucać rzeczy, a później nie gromadzić nowych. Stare mają duszę, te sprzed kilkunastu - kilkudziesięciu lat mają również dużo lepsze wykonanie i materiały niż "dzisiejsze". Warto się nad nimi zatrzymać i zauważyć to "coś", a jeśli nie ma się do tego zmysłu, to znaleźć kogoś, kto zrobi pożytek z danej rzeczy :) Więc- nie wyrzucajmy! :)

You Might Also Like

1 komentarze