Be Eco!

10:38:00

Dziś chciałabym Wam napisać o akcji, w której mam zaszczyt być jurorką:


Celem akcji jest:
  • zapoznanie ze sposobem właściwej segregacji odpadów,
  • promowanie zachowań przyjaznych dla środowiska,
  • kształtowanie świadomości potrzeby segregowania odpadów i poddawanie ich recyklingowi,
  • pokazanie praktycznego wykorzystania odpadów w dziedzinie mody i nie tylko

Akcja będzie miała miejsce podczas podsumowania konferencji dotyczącej "ustawy śmieciowej". Wtedy właśnie wyłonimy zwycięzcę konkursu Eco Fashion. Zachęcam Was baardzo gorąco do wzięcia udziały w tym konkursie, swoje prace możecie wysyłać do dnia 6.09.2013 r. 

Więcej informacji i regulamin na stronie internetowej: http://www.cb.szczecin.pl/ecofashion

Dlaczego warto zainteresować się całym wydarzeniem?

Po pierwsze dlatego, ponieważ na pewno wielu z Was nie do końca jeszcze orientuje się w tym, jak segregować śmieci, ja sama mam z tym niemały problem. Akcja przybliży wszystkie zasady i rozjaśni wątpliwości. Po drugie - po prostu warto być EKO! Poprzez nasze drobne zmiany w życiu możemy pomóc środowisku i spowodować, że świat oraz my sami będziemy zdrowsi. Coraz więcej firm pomaga nam w korzystaniu z eko-produktów. Świetnym przykładem (i dodatkowo związanym z konkursem Eco Fashion), jest H&M, w którym możemy znaleźć ubrania przyjazne środowisku. Można je poznać po metkach z napisem Conscious Collection. Zobaczcie, jakie cuda można uzyskać z tkanin z recyklingu (tu ciuszki z Conscious Exclusive):Producenci udowadniają nam, że z eko-surowców można stworzyć przedmioty, które normalnie są wykonane z plastiku, poliestru lub innych sztucznych materiałów. Oto kilka przykładów:

zegarek WeWood


pendrive z korka

A popularne w ostatnich latach eko torby? Ma taką już chyba każdy z Was ;)Nie wspomnę już o eko-kosmetykach, zdrowej żywności, czy też ograniczaniu korzystania z samochodu na rzecz rowerów. Na prawdę jest tego sporo! Niewątpliwie "Eko" definiuje nowy styl życia, który choć w małej części powinien być w każdym człowieku. Niech akcja, którą opisuję Wam na początku tego postu, przybliży Was do tematu i będzie początkiem eko-życia! :)You Might Also Like

1 komentarze

  1. bardzo lubię eko mode i przetwarzanie przedmiotow codziennego uzytku a nie bezmyslne ich wyrzucanie :) fajny post

    OdpowiedzUsuń